Alfabet kobiety i biznesu : G jak gdybym wtedy

Ten odcinek podcastu Żyjmy Coraz Lepiej jest jakby nagrany specjalnie dla mnie. To ja jestem tą jedną z kobiet, która do Iwonki Majewskiej-Opiełki powiedziała, że nie potrafi podejmować decyzji, a jak już ją podejmę, to bardzo często żałuję. I to nie tylko chodzi o decyzje biznesowe, ale również o te z życia prywatnego. Co prawda nie mówię „gdybym…”, ale ogólnie rzecz ujmując, z podejmowaniem decyzji jest u mnie tak sobie. Pozytywne jest jednak to, że od pewnego czasu jestem już tego świadoma i staram się przy każdej okazji mobilizować się do podjęcia decyzji w miarę szybko i bez późniejszego żalu.

Moim zdaniem, tego docinka nie powinno się słuchać tylko w kontekście biznesu, ale w kontekście życia w ogóle. Iwonka Majewska-Opiełka w konkretny sposób przekazała kilka rad, które stosowane codziennie, pozwolą nauczyć się podejmowania decyzji.

A oto rady IMO, jaką przyjąć postawę, co robić, czego nie robić, co mówić, a czego nie, żeby nauczyć się  sprawnego podejmowania decyzji:

– Nie mów „gdybym wcześniej zrobiła coś innego, podjęła inną decyzję, to moja sytuacja, moje życie wyglądałoby inaczej, lepiej”. Takie mówienie nie przynosi nic dobrego, wywołuje żal, pretensje, niezadowolenie, nie nastawia nas pozytywnie do kolejnych działań. Krytykowanie siebie osłabia nas, osłabia nasze poczucie własnej wartości i wywołuje obawy przed postawieniem kolejnego kroku.

– Decyzje podejmuj odważnie. Takie decyzje są decyzjami, które chce nasza dusza pragnąc dla nas czegoś lepszego. Lepiej decyzję podejmij, niż miałabyś z czegoś zrezygnować. Jesteśmy bardziej zadowoleni jeśli w ogóle podjęliśmy decyzję, niż wówczas, gdy z czegoś zrezygnowaliśmy. 

– Wykorzystuj szanse, bądź na nie otwarta. Szansa, którą zauważamy, jest odpowiedzią na nasze pragnienia płynące z naszego wnętrza, pragnienia, które w różny sposób przekazujemy do Wszechświata. Te szanse pozwalają się nam spełniać.

– Słuchaj serca i intuicji, zadaj sobie pytanie i wsłuchuj się w siebie, jaką otrzymasz odpowiedź. Intuicja jest bardzo ważna przy współpracy ze Wszechświatem i ma bardzo duży wpływ na to, jakie decyzje podejmujemy.

– Decyzje podejmuj w miarę szybko, nie zastanawiaj się zbyt długo. Twoje wahanie wykorzysta mózg, który żeby ciebie chronić, będzie podpowiadał powody, dla których warto z czegoś zrezygnować. Gdy zbyt długo próbujesz coś przemyśleć odcinasz się od serca, od intuicji, a to nie jest dobre dla trafnych decyzji.

– Przy podejmowaniu decyzji koncentruj się na swoich zasobach, na tym co masz, co umiesz, co możesz wykorzystać.

– Zawsze szukaj pozytywów w podjętej decyzji, nawet gdy w końcowym efekcie nie będziesz do końca zadowolona z wyników swojego działania. Każde działanie niesie ze sobą coś dobrego, czegoś się nauczyliśmy, zdobyliśmy jakieś nowe doświadczenie, które będzie pomocne w podejmowaniu kolejnych kroków.

– Nigdy nie żałuj podjętych decyzji, bo one zawsze niosą coś dobrego, nawet jeśli nie są korzystne dla konkretnego działania.

– Zacznij pracować nad poczuciem własnej wartości. Wysokie poczucie własnej wartości pozwala odważnie podejmować decyzje i nie żałować, jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli.

– Nie wyceniaj strat i korzyści tylko pod względem materialnym. Zauważaj wszystko, co dana decyzja przyniosła ci nowego.

A teraz podkreśl grubą kreską dotychczasowy sposób działania i zacznij już od dziś inaczej postępować.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz – nikt nas nie nauczy, nie znajdziemy żadnych technik, które pozwolą nam podejmować decyzje ze stu procentową pewnością ich powodzenia. Ale to, jakie wnioski nauczymy się wyciągać z naszych doświadczeń, będzie decydowało o  tym, jak będziemy postępować w przyszłości.

Tak dla poćwiczenia – podejmij szybką i trafną decyzję – kliknij poniższy link i wysłuchaj 570 odcinka podcastu Żyjmy Coraz Lepiej wyemitowanego 04.11.2021 r.

https://www.youtube.com/watch?v=3UyOkgZI-PI

A kolejna propozycja, którą mam do zaoferowania, na pewno przyniesie Ci wiele korzyści. Kliknij bez wahania w poniższy link i przenieś się na stronę Żyjmy Coraz Lepiej. Ta decyzja, gwarantuję, będzie na pewno słuszną decyzją.

https://www.facebook.com/zyjmycorazlepiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *