Prawdziwa troska o siebie

Prawdziwa troska o siebie – temat bardzo ważny. Bo troska o siebie gwarantuje nie tylko dobre samopoczucie, ale też zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Po wysłuchaniu podcastu Żyjmy Coraz Lepiej nasuwa mi się jeden wniosek – prawdziwa troska o siebie wyraża prawdziwą miłość dla siebie.

Z reguły wydaje nam się, że jak dbamy o dobrą figurę, o dobrą kondycję fizyczną, regularnie chodzimy do fryzjera czy kosmetyki, zadbamy też o pójście do lekarza, to możemy powiedzieć, że dbamy o siebie. Prawda jest taka, że faktycznie mogą to być elementy troski o siebie, ale niekoniecznie stanowić tę prawdziwą troskę o siebie.

Bo prawdziwa troska o siebie to proces permanentny. Trwający przez całą dobę, dzień po dniu. To proces który wypływa z serca i podpowiada nam go intuicja.

Nie wystarczy rano pomedytować czy wykonać kilka pozycji jogi, żeby można było stwierdzić, że dbamy o siebie. Wszystko zależy, czy wykonujemy te czynności bo podpowiada nam je intuicja w porozumieniu z sercem, czy też robimy je, bo wszyscy tak robią, bo słyszymy z prawa i lewa, że dobrze nam to zrobi dla zdrowia. Jeżeli faktycznie te nasze działania będą zgodne z nami i w dalszej części dnia będziemy okazywać troskę o siebie w innych aspektach, to faktycznie, te zachowania możemy nazwać prawdziwą troską o siebie.

Jeśli natomiast po porannym rytualne, który wykonujemy z myślą o sobie, o swoim lepszym samopoczuciu, lepszym zdrowiu, pójdziemy do pracy, której nie lubimy, w której tracimy mnóstwo naszej energii na sprawy dla nas mało ważne lub niemiłe, jeśli po takiej pracy wracamy przemęczeni psychicznie do domu, to trudno mówić w tym wypadku o prawdziwej trosce o siebie, mimo że element tej troski w tym dniu wystąpił.

Nie ma lepszego sposobu na zadbanie o siebie, niż słuchanie intuicji. Pytanie jej, co jest dla mnie dobre a co nie, czy warto, żebym to zrobiła, czy chcę przebywać z tymi ludźmi, w tym kręgu energii, czy chcę tutaj pracować, czy chcę to jeść czy nie, co mi sprawia przyjemność, a co nie.

Pytamy, zaglądamy do serca i słuchamy co nam ono podpowie za pośrednictwem intuicji. Jak odpowiedź będzie twierdząca, to zaczynamy działać zgodnie z tymi podpowiedziami. A efektem tak rozumianej troski o siebie będzie dobre samopoczucie, radość, szczęście, zdrowie i oczywiście spokój wewnętrzny. A przecież właśnie na tym nam zależy.

Zapraszam serdecznie do wysłuchania 586 odcinka podcastu Żyjmy Coraz Lepiej z dnia 23.11.2021 r. Dla ułatwienia podaję link do tego odcinka:

https://www.youtube.com/watch?v=NLArdlB1594

Tradycyjnie podaję też link do strony Żyjmy Coraz Lepiej, gdzie znajdziemy mnóstwo niezbędnych informacji o tym, co robić, żeby nasze życie było coraz lepsze, szczęśliwe i wypełnione sensem:

https://www.facebook.com/zyjmycorazlepiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *